1998 yılında “En yeni mesajşim ve bilgisayar teknolojilerini kullanarak müşterilerine dünya standartlarında çözümler sunmak” ilkesiyle yola çıkan isimtescil.Net, geçen 16 senelik süreçte Dünya ve Türkiye’ye, en büyük domain ve hosting firmalarından biri olmayı başarmıştır.

2008 yılında alan adları standartlarını belirleyen ve denetleyen tek otorite ICANN’e akredite olan isimtescil.Net, 2010 yılından beri Türkiye’nin en büyük 500 bilişim şirketi arasında yer almakta ve kurulduğu günden buyana 1 milyonun üzerinde domain kaydı ve 200 bininin üzerinde barındırma hizmetne ev sahipliği yapmıştır.

Cookiesteatable
Previous
Next
45 kişilik ekibi ile 7/24 destek operasyonunu sürdüren ve devamlı Ar-Ge politikası ile kendi altyapı yatırımlarını yöneten isimtescil.Net, 2013 yılında Türkiye’de ilk defa yeni domain uzantıları için ön talep sürecini başlatmış ve bu süreçte 1 milyonun üzerinde talep biriktirerek Afrika, Asya ve Doğu Avrupada en fazlaca talep toplayan şirket ünvanını almıştır.

Isimtescil.Net bununla birlikte .Tr uzantılarının Türkiye’deki yetkili operatörlerinden biridir. .Tr uzantılı domain kaydediciler arasında en fazla işlem hacmine haiz firmadır. Isimtescil.Net tamamen kendi bünyesinde bulunan yazılım ekibi ile geliştirdiği Domain Management (Domain Yönetimi) otomasyonuna haizdir. Bu otomasyon yardımıyla kullanıcılarına dünya standartlarında online domain kaydetme ve tüm domain operasyonlarını web tabanlı ara yüzümüzden yönetebilme özgürlüğü sunmaktadır. Aynı arayüze entegre çalışan hosting otomasyon sistemi ile hosting kullanım kolaylığı ve tek arayüzden çoklu hizmet yönetimi sağlama kabiliyetinde olan şirket, 2010 yılında tüm barındırma altyapısını cloud (bulut) üzerine taşımış ve bu sayede mnimum maliyet/maksimum performans ölçeğini tüm müşterilerine ulaştırabilmiştir.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.